Блестящ Алексис Санчес доближи Интер до титлата в Серия А

1563 0

Италианският гранд Интер постигна нова победа по пътя си към титлата в Серия А. В двубой от 25-ия кръг "нерадзурите" победиха Парма като гост с 1:2, като двама бивши играчи на Манчестър Юнайтед отново блестяха за Интер - Ромелу Лукаку и Алексис Санчес.

Санчес отбеляза и двете попадения в срещата, докато Лукаку му асистира и при двата гола. В 54-ата минута чилиецът вкара първото си попадение в срещата, давайки преднина на Интер в резултата. Осем минути по-късно отново същата комбинация - между Санчес и Лукаку, даде резултат за 0:2.

В 71-вата минута Ернани върна едно попадение за Парма, но силите на домакините не стигнаха за изравнително попадение. По този начин Интер увеличи преднината си на върха в Серия А, като вече разполага с 59 пункта - с шест повече от втория Милан. Парма е 19-и с 15 пункта.