Бака поведе Милан за трудна победа в Калчото (ВИДЕО)

1302 0

Отборът на Милан постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Сампдория в Серия "А". "Росонерите" успяха да измъкнат трите точки от Генуа с късен гол звездата на тима Карлос Бака в 85-ата минута.

Колумбийският нападател беше оставен на пейката след предполагаем конфликт с треньора Винченцо Монтела, но се превърна в герой след влизането си като резерва в Генуа.

Монтела получи кредит на доверие, Милан развързва кесията през зимата

Първата част мина в нервна игра от двата тима и малко положения. Милан Скриниар едва не си вкара автогол пред вратата на домакините Най-добрият шанс за „росонерите” беше пропилян от Лападула, който бе изведен от Бонавентура, но би над целта.

Бака влезе малко след 60-ата минута точно на мястото на Лападула. Сусо и Бонавентура искаха дузпа, а Луис Муриел удари греда за домакините и вкара гол, който беше отменен.

Пет минути преди края Бака реши всичко, стигайки до подаване на Сусо и матира Вивиано за 1:0. Докрая на срещага Сампдория се опита да упражни натиск, но така и не успя да достигне до равенството.

Сампдория - Милан 0:1

0:1 Бака 85

Сампдория: Вивиано, Сала (31 - Перейра), Силвестре, Шкриняр, Реджини, Линети, Торейра, Барето (88 - Шик), Прает (69 - Фернандес), Мюриел, Куалярела

Милан: Донарума, Абате, Романьоли, Палета, Калабрия, Соса (57 - Локатели), Монтоливо, Бонавентура, Сусо (90 - Гомес), Нианг, Лападула (64 - Бака)