Атомното нападение на Юве обезчести Емполи с 3 гола за 5 минути (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/ Getty Images

1333 0

Само за пет минути през второто полувреме Ювентус унищожи борбения до този момент Емполи и постигна изразителен успех с 3:0. Резултатът обаче е леко подвеждащ, защото през първото полувреме домакините не позволиха почти никакви положения пред вратата си - само едно изскачане на Хуан Куадрадо сам срещу вратаря, довело до блестяща намеса на Лукаш Скорупски.

Поредното проблематично гостуване за Юве бе тотално преобразено между 65-ата и 70-ата минута, когато и Емполи просто се срина. Първо Пауло Дибала в 65-ата минута се възползва от подаване на Алекс Сандро и с прекрасен изстрел откри головата си сметка в Серия А, след като по-рано през седмицата бе направил същото с още по-впечатляващ гол срещу Динамо (Загреб) в Шампионска лига.

В 67-ата и 70-ата пък грандиозната покупка на "бианконерите" Гонсало Игуаин наниза още две попадения и узакони комфортния успех на Юве. Аржентинецът вече има шест гола на сметката си в Калчото и дели лидерската позиция със сънародника си от Интер Мауро Икарди.

Ювентус продължава да води убедително в класирането след 7 кръга - 18 точки и 4 аванс на върха пред Наполи, който е и с мач по-малко. Емполи е предпоследен с 4 пункта.