3179 0

Милан постигна страхотна победа с 4:0 над шампиона на Германия в мач от турнира Международна купа на шампионите, който се игра в китайския град Шънчжън.

Дошлият от Аталанта през лятото полузащитник Франк Кеси откри резултата в полза на „росонерите” още в 14-ата минута с фронтален удар от близо 11 метра. В 25-ата Милан удвои аванса си след попадение на юношата на тима Патрик Кутроне. 19-годишният нападател се разписа, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар. В 43-ата минута Кутроне вкара втория си гол в мача, след като завърши отлична контраатака на своя тим.

След почивката Байерн опита да промени развоя на срещата, но без успех. Вместо това пет минути преди края играчите на Винченцо Монтела направиха победата си още по-изразителна, след като друго ново попълнение – Хакан Чалханоглу, вкара страхотен гол за крайното 4:0 в полза на Милан.