Рома с безпроблемна победа срещу СПАЛ

Снимка: Getty Images/Gulliver

1042 0

Рома победи с 3:1 СПАЛ на "Олимпико" и се изравни по точки с третия Ювентус във временното класиране в Серия А. Рома събра 34 точки на четвъртото място, на четири зад лидера Наполи. СПАЛ е в зоната на изпадащите със своите 10 точки.

Още през първото полувреме "вълците" решиха мача, като вкараха две попадения чрез Джеко и Строотман. За резултата помогна доста и фактът, че още в 9' играчът на гостите Фелипе бе изгонен.

Малко след началото на втората част и Лоренцо Пелегрини се разписа за 3:0, а в 55' Федерико отбеляза почетното попадение за гостите, след като реферът отсъди дузпа . Той прати топката в мрежата, но реферът нареди дузпата да се пребие, а при второто изпълнение вратарят спаси удара на Вивиани, но при добавката бе безгрешен.