Рома не успя да победи у дома, Лацио с убедителна победа срещу Сампдория

Снимка: Getty Images/Gulliver

1459 0

Отборът на Рома не успя да започне с успех новия сезон в Серия А. "Вълците" завършиха у дома 3:3 с отбора на Генуа. Въпреки че три повеждаха в двубоя, допуснаха изравняване и взеха само точка.

Още до почивката паднаха четири попадения. Първо Дженгиз Юндер се разписа още 6-ата минута, но 10 минути след това младият нападател Андреа Пинамонти с мощен шут изравни . В 40' Един Джеко отново даде аванс на своя тим, като преднината отново не се задържа и в 43' Доменико Кришито възстанови равенството след дузпа. Още 4 минути след подновяването на играта Александър Колараво вкара за 3:2. В 70' Кристиан Куаме донесе точката за гостите, след като с плонж засече центриране на Паоло Гиглионе.

Градският им съперник - Лацио, постигна безпроблемна победа с 0:3 срещу Сампдория. Попадения отбелязаха Чиро Имобиле, който се разписа два пъти, и Кореа. В следващия кръг двата градски съперника се изправят един срещу друг.