Милан отново усети вкуса на победата, Игуаин най-сетне с гол

Снимка: Getty Images/Gulliver

1555 0

Отборът на Милан успя да прекъсне серията от 5 мача без победа. "Росонерите" надвиха трудно СПАЛ с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Серия "А". Този двубой бе последният в италианското първенство за 2018 година.

Гостите откриха чрез Андреа Петаня в 13-ата минута след рикошет в десния крак на Романьоли. Три минути по-късно домакините изравниха с прекрасен гол на Саму Кастийехо,а  в 64-ата минута Гонсало Игуаин изведе Милан напред в резултата и донесе трите точки на своя тим. Аржентинецът не се бе разписвал от 2 месеца насам.

В края на мача пък Сусо бе изгонен заради втори жълт картон, като си изкара първия десетина минути по-рано. В следващия двубой отборът му ще трябва да се справи без него. Успехът помогна на Милан да изпревари 5-ия Рома, като "росонерите" вече са с 31 точки - 1 повече от "вълците", и изостават на 1 от 4-ия Лацио. СПАЛ от своя страна е шестнадесети със 17 пункта.