Куадрадо извиси Юве на 10 точки пред преследвача

Снимка: Guliver/Getty Images

1215 0

Ювентус победи Сампдория като гост в мач от 29-ия кръг в Серия А. "Бианконерите" се наложиха с минималното 1:0, а единственият гол в 7-ата минута бе дело на Хуан Куадрадо.

В ситуацията Асамоа даде прекрасен прехвърлящ пас на Куадрадо, който с глава вкара топката в опразнената врата за 1:0.

В 20' Гонсало Игуаин можеше да удвои преднината на своя тим, но Кристиан Пугиони реагира блестящо, като плонжира, за да блокира изстрела му. Стражът на Сампдория съвсем отчая аржентинеца, спасявайки нов негов удар в добавеното време.

След почивката повечето възможности бяха пред футболистите на домакините. Към края на мача Куалярела стреля малко над напречната греда, а в последната минута на добавеното време Васко Реджини можеше да изравни, но силният му удар с глава премина малко над напречната греда.

В класирането Ювентус е твърд лидер със 73 точки, с 10 повече от втория Наполи. Сампдория е на девето място с 41 точки.