Интер се възползва от грешката на Ювентус и окупира върха в Серия А

Снимка: Getty Images/Gulliver

958 0

Отборът на Интер се възползва по най-добрия начин от грешната стъпка на Ювентус по-рано днес и се изкачи на първото място в класирането на Серия А, след като победи СПАЛ с 2:1 у дома в мач от 14-ия кръг на първенството,

В ранния мач от деня "бианконерите" направиха домакинско равенство 2:2 със Сасуоло, което даде шанс на Интер да се изкачи на върха с успех срещу СПАЛ. Възпитаниците на Антонио Конте се възползваха от тази възможност и взеха трите точки, благодарение на два гола през първото полувреме на намиращия се в страхотна форма аржентински нападател Лаутаро Мартинес.

Малко след почивката Матиа Валоти върна един гол за гостите, но това бе всичко, до което те стигнаха, и по този начин "нерадзурите" записаха 12-ия си успех от началото на сезона. Интер вече има 37 точки в актива си и води с една пред втория Ювентус, докато СПАЛ заема 18-та позиция в подреждането с 10 точки.