Игуаин изкова успех на Ювентус и го окопа на върха (ВИДЕО)

1310 0

Ювентус продължи победната си серия в Серия А, след като се наложи над Каляри с 2:0 в мач от 24-ия кръг на италианското първенство. И двата гола за успеха вкара Гонсало Игуаин.

Това бе пета поредна победа за "бианконерите" в Серия А и вторе поред загуба за съперника им.

Аржентинецът откри резултата в 37-ата минута, когато получи подаване от Маркизио, овладя в наказателното поле и излезе сам срещу вратаря. Той копна топката и я прати в мрежата на домакините за 1:0.

Ювентус удвои преднината си веднага след почивката. След чудесна атака Куадрадо подаде към Дибала, който изведе Игуаин в наказателното поле и той завърши майсторски с изстрел с десния крак.

Каляри завърши двубоя в малцинство, след като Николо Барела получи втори жълт картон за необмислено влизане в краката на Пянич в 67-ата минута.

С победата Ювентус събра 60 точки и е непоколебим на върха, със 7 пункта пред Рома. Каляри е на 14-о място с 27 точки.