9 от Удинезе изпуснаха да вземат точка на Интер

853 0

Интер победи с 2:1 като гост Удинезе в мач от междинния кръг в Серия А.

Двубоят изобилстваше от разправии. Домакините завършиха с двама души по-малко заради червените картони на Домици през първото полувреме и Баду след почивката.

Гостите получиха и дузпа при резултат 0:0, което тотално вбеси играчите на Андреа Страмачони. В последните секунди обаче Удинезе пропиля уникален шанс да измъкне сензационно равенство.

Мачът ще се запомни и с гола на Антонио Ди Натале, който е негов 205 в калчото. По този начин той изравни легендата Роберто Баджо във вечната ранглиста на Серия А. Лидер в класацията е Силвио Пиола с 274 точни изстрела.

С успеха пък Интер събра 48 точки и продължава да се надява на класиране в Лига Европа през следващия сезон, докато Удинезе остава на 13-то място с 38 т.