6 незабравими срещи между Италия и Испания

Снимка: Getty Images / Guliver

1342 0

Тази вечер отборите на Италия и Испания подновяват съперничеството си на терена. Двата отбора ще се изправят един срещу друг в световна квалификация от група G. Срещата е от 21:45 часа в Торино.

И двете футболни сили започнаха с победи пътя си към Мондиал 2018. Испания разби Лихтенщайн с 8:0, докато Италия победи Израел с 3:1. Италия и Испания са се срещали девет пъти на големи турнири. Последният спор бе на Евро 2016, където италианците победиха на четвъртфинал.

Часове преди големия сблъсък ви представяме най-паметните срещи между двата тима:

Буфон: Това, което се случва с Икер е знак за мен

Мондиал 1934, четвъртфинал Италия-Испания 1:1 (1:0 в преиграването) - това е първата среща между двата тима. След като не успяват да се победят в първия двубой, в реванша на следващия ден испанците правят цели 7 промени, но без успех. На "Ла Фурия" са отменени 2 гола и Италия продължава напред.

Евро 1988, групова фаза Италия - Испания 1:0 - двубоят се помни с играта на една бъдеща легенда, а именно Паоло Малдини. Джанлука Виали бележи победното попадение.

Мондиал 1994, четвъртфинал  Италия - Испания 2:1 - Дино Баджо изведе „адзурите“ напред в резултата през първото полувреме, но истинският мач започна през второто. Мауро Тасоти заби лакътя си в лицето на Луис Енрике по брутален начин – нарушение, което впоследствие му донесе наказание от осем мача. В кая на двубоя отново Баджо отбляза и изстреля Италия на полуфинал.

Майсторът на дузпите в Испания пак разплака звезда от бялата точка (ВИДЕО)

Евро 2008, четвъртфинал Испания - Италия 0:0 (дузпи Испания печели с 4:2) - Първа официална победа за Испания в битката. Може да се каже, че всичко за „Ла роха“ започна тогава. Последваха две поредни европейски корони и световно злато между тях.

Евро 2012, финал Испания - Италия 4:0 - с голове на Давид Силва, Жорди Алба, Фернандо Торес и Хуан Мата Испания стигна до смазващия успех и стана първият отбор, защитил европейската си корона

Евро 2016, осминафинали Италия - Испания 2:0 - италианците сложиха край на доминацията на "Ла фурия". Джорджо Киелини откри резултата за Италия, а резервата Грациано Пеле узакони успеха на „скуадрата“ с гол в добавеното време