15-годишен от Дженоа повтори рекорд на 79 години

1766 0

Нападателят на Дженоа Пиетро Пелегри повтори постижение на легендарния Амедео Амадеи, поставено през далечната 1937 г., предаде БГНЕС.

В мача срещу Торино от Серия А снощи Пелегри се появи за първи път в състава на Дженоа в официален мач на възраст 15 години и 280 дни.

Амадеи на 2 май 1937 г. също дебютира за Рома на възраст 15 години.

Торино се наложи над Дженоа с 1:0 с гол на Андреа Белоти в 49-ата минута. В друг мач от 18-и кръг на Серия А Фиорентина и Наполи завършиха наравно 3:3. Южняшкият тим на два пъти повежда в резултата, но в края губеше с 3:2 и стигна до изравнителен гол чак в допълнителното време, когато Маноло Габиадини се разписа от дузпа.

На "Стадио Олимпико" Рома победи Киево с 3:1. Джонатан де Гузман даде преднина на гостите в 37-ата минута, но в самия край на първата част Стефан Ел Шаарауи възстанови равенството, а след почивката точни за "вълците" бяха Един Джеко (52`) и Диего Пероти от дузпа (93`).

Каляри на свой терен надви Сасуоло с 4:3, победител не излъчиха мачовете Палермо - Пескара (1:1) и Сампдория - Удинезе (0:0).