12 поред за Ювентус, Мората се развихри

762 0

Шампионът в Серия А Ювентус записа 12-ата си поредна победа в шампионата, след като в късния обед днес възпитаниците на Масимилиано Алегри стигнаха до категорично 4:0 при гостуването си на Киево във Верона.

Алваро Мората получи един от редките си шансове през този сезон да почне като титуляр, като именно той беше с ключова заслуга за успеха на "старата госпожа".

Той даде аванс на гостите още в 6' след чудесно подаване на Стефан Лихтщайнер, а 5 минути преди почивката удвои преднината на Ювентус, предрешавайки до голяма степен двубоя.

През втората част се разписаха Алекс Сандро (61) и Пол Погба (67), фиксирайки крайното 4:0 в полза на гостуващия тим.

С 12-ата си поредна победа Ювентус отново излезе начело, поне за кратко, след като събра актив от 48 точки. Наполи изостава само на 1 пункт, а е и с мач по-малко. Това се очертава и битката за Скудетото, след като Фиорентина и Интер изостават назад с по 41 точки.