10 от Фиорентина бяха близо до чудото, но Аталанта ще играе финал с Ювентус за Купата (ВИДЕО)

810 0

Аталанта успя да се наложи с 4:1 срещу Фиорентина във втория мач от полуфиналите за Купата на Италия. Така тима от Бергамо си осигури място на финала на турнира (след общ резултат 4:2), където ще спори с Ювентус в пряк сблъсък.

Аталанта победи след драма

Резултатът в Бергамо бе открит в осмата минута след гол на Копмайнерс в осмата минута, 5' след това пък попадение на Джанлука Скамака бе отменено.

Втората част обаче бе далеч по-интересна. В 53-ата минута гостите от Флоренция останаха с човек по-малко, след като Никола Миленкович бе изгонен с директен червен картон. Все пак, "виолетовите" изравниха в 68', когато Лукас Мартинес засече топката с глава за 1:1.

Аталанта обаче ликуваше до края. Последваха три безответни попадения във врата на тима на Винченцо Италиано, които бяха отбелязани от Джанлука Скамака (75'), Адемола Локман (90+5') и Марио Пашалич (90+8'), като бе оформен резултатът 4:1.

Финалът за Купата на Италия е предвиден за 25 май, когато Аталанта и Ювентус ще спорят за ценното отличие на Ботуша.