Зрелищен обрат за Байер (Л), загуба за Хамбургер в Бундеслигата

1383 0

Зрелищен обрат донесе три точки за Байер (Леверкузен) във втория кръг от германската Първа Бундеслига. "Аспирините" спечелиха 4:2 срещу Херта, въпреки че до 62-ата минута губеха с 1:2. Играещият под наем от Рома млад хърватски защитник Тин Йедвай си вкара автогол в 24-ата минута, но само пет след подновяването на играта поправи грешката си и възстанови равенството. Радостта обаче беше кратка. Само 10 минути по-късно дошлият от Борусия (Дортмунд) Юлиян Шийбер направи 2:1 за берлинчани, но отговорът на Байер беше светкавичен. В 62-ата минута Емир Спахич изравни за 2:2. Пълният обрат стана факт в 74-ата минута, когато Юлиян Бранд вкара за 3:2. Крайния резултат беше оформен четири минути преди края от младия халф от марокански произход Карим Белараби.

Така Леверкузен продължава с пълен актив от точки след два мача, докато Херта е без победа и само с една точка. Слабите изяви продължават и за екипа на Хамбургер. Северняците паднаха тежко у дома от новака Падерборн с 0:3. След като едва се спаси от изпадане миналия сезон, единственият тим, който не е изпускал сезон в Бундеслигата продължава да се дъни. Eлиас Качунга откри резултата за Падерборн в 29-ата минута, а след почивката стана страшно за домакините. Марио Вранчич в 69-ата и Мориц Стопелкамп в 87-ата оформиха крайния резултат в полза на новаците. Това беше първа победа за Падерборн този сезон и тимът вече има четири точки. Хамбургер пък продължава да е на дъното и да е без победа от началото на кампанията, само с една точка в актива си.