Възроден Дортмунд прегази третия от миналия сезон

Снимка: Getty images/Gulliver

1404 0

Възроденият тим та Борусия Дортмунд съсипа с 4:0 Борусия Мьонхенгладбах в дербито от първия кръг в германската Бундеслига, играно на ст. "Сигнал Идуна Парк".

Марко Ройс откри след четвърт час игра, получавайки подаване от Шинджи Кагава. Малко след това Пиер-Емерик Обамеянг засече центрирането на Шмелцер и удвои, за да влезе в ролята на асистент за Хенрих Мхитарян десетина минути по-късно.

Веднага след почивката Мхитарян реализира второто си попадение в срещата, получавайки подаване от Ройс. Така арменецът продължава с отличното си представяне под ръководството на новия треньор.

До края на мача домакините видимо намалиха оборотите и пощадиха бронзовия медалист в Бундеслигата от миналия сезон и участник в Шампионска лига.

Дортмунд от своя страна направи слаб сезон и остана 7-и, което не му позволи да се класира за Лига Европа.