Волфсбург срази Байер на неговия стадион

1479 0

Борещият се за място в Шампионска лига тим на Байер Леверкузен претърпя тежко домакинско поражение от Волфсбург в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата (1:4). Мачът се игра на стадион "Бай Арена" без публика.

Резултатът бе открит в края на първото полувреме - Марин Понграчич даде преднина на "вълците" в 43-ата минута. В 64-ата Максимилиан Арнолд удвои преднината на гостите, а Ренато Щефен я направи класическа в 68-ата минута. В 75-ата минута Понграчич бе точен за втори път в срещата. Домакините стигнаха до почетен гол в 85-ата минута, а негов автор стана Юлиан Баумгартлингер.

В класирането Байер с 53 точки заема пето място, а Волфсбург с 42 е на шесто. В другите мачове бяха фиксирани следните резултати:

Айнтрахт - Фрайбург 3:3

Вердер - Борусия Мьонхенгладбах 0:0.