Стражът на Байер загубил лещата си и пазил 20 минути срещу Байерн без да вижда

2364 0

Вратарят на Байер Леверкузен Лукаш Храдецки призна, че е попаднал в трудно положение по време на мача с Байерн Мюнхен. Както е известно, "аспирините" победиха шампиона на Германия в мача от 13-ия кръг на Първа Бундеслига с 2:1.

В средата на първото полувреме чехът е загубил една от контактните си лещи. Това едва не му е коствало да допусне още един гол във вратата си, но стражът е успял да се справи със ситуацията.

"Загубих контактната си леща в първото полувреме и почти нищо не виждах в последните 20 минути до почивката. Опитайте се да играете срещу Байерн, виждайки само с едното си око", заяви Храдецки, цитиран от goal.com. А защо футболистът на Атлетико Франсиско Монтеро играе с очила вижте в този материал.