Шалке бие трети пореден мач с автогол

Снимка: Getty Images / Guliver

1223 0

Шалке победи Вердер с 3:0 като гост на старта на сезона в Бундеслигата. Любопитното е, че в трети пореден мач тимът от Гелзенкирхен стигат до успеха с помощта на автогол.

В края на миналия сезон "кралскосините" пречупиха Падерборн с 1:0 с автогол на Уве Хюнемайер, а преди това биха Щутгарт с 3:2. Тогава Флориан Клайн вкара в собствената си врата малко преди края.

Днес попадението на Гебре Селасие не беше единственото в мрежата на Вердер, но беше от изключително значение, защото с него резултата беше открит.

Вердер пък вече е №1 в Бундеслигата по автоголове. Тимът се изравни с Айнтрахт Франкфурт в негативната класация - по 53 попадения в собствената си врата.

Тимът от Гелзенкирхен тотално доминираше в мача и в 52-ата минута Дракслер изведе Хунтелаар сам срещу Феликс Вийдвалд, но новият страж на домакините запази интригата с впечатляващ рефлекс. От това пропусна да се възползва Фин Бартелс, който в 58-ата минута не съумя да изравни от отлична ситуация, стреляйки ниско по земя на метър от гредата в аут.

В 68-ата минута Чупо-Мотинг се възползва от грешка на съперникова защита при опит за изкуствена засада и направи 2:0.

Вердер нямаше сили и възможности дори да упражни натиск и пет минути преди края инкасира още едно попадение. Появилият се като смяна Льорой Сане пробяга голяма част от терена и асистира на Хунтелаар за крайното 3:0.

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара беше в групата на Шалке за мача, но не се появи на терена.