Сензацията РБ Лайпциг е лидер в Бундеслигата

1092 0

Сензационно представящия се от началото на сезона тим на РазенБалшпорт Лайпциг продължи с изненадите, след като победи Байер Леверкузен като гост с 3:2 в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата и поведе еднолично в класирането.

На „Байарена“ Кевин Кампъл изведе домакините напред още във 2-та минута, но само две по-късно Юлиан Баумгартлингер си отбеляза автогол и резултатът бе изравнен. Точно преди почивката Юлиан Бранд даде нова преднина на „аспирините“, а в 54-та минута Халкан Чалханоглу пропусна да направи 3:1 от дузпа.

Новаците се възползваха от това и с голове на Емил Форсберг и Уил Орбан стигнаха до пълен обрат и записаха 8-ия си успех от началото на сезона, за да дръпнат с 3 точки на Байерн Мюнхен на върха.

Тази вечер баварците гостуват на Борусия Дортмунд в дербито на кръга.