Отмъстителна Германия наказа Холандия с късен гол в Амстердам

Снимка: Getty Images/Gulliver

1637 0

Отборът на Германия спечели с 3:2 като гост на Холандия в мач на от квалификационна група С за Евро 2020. Двубоят бе изигран на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, а феновете станаха свидетели на късна драма, след като Бундестимът измъкна победата с гол в 90-ата минута.

Германският състав поведе с два гола преди почивката след попадения на Лирой Сане (15’) и Серж Гнабри (34’). Тимът на Роналд Куман подобри играта си през второто полувреме и отвърна с попадения на Матейс де Лихт (48’) и Мемфис Депай (63').

В 90-ата минута Нико Шулц се възползва от грешка и донесе победата за Германия, което бе и символично "отмъщение" за германците, които бяха победени през миналата година на същия стадион с тежкото 3:0.

Междувременно наставникът на Германия - Йоахим Льов, разкри от какво има нужда Бундестимът (подробности четете тук).