Обамеянг разпиля Тотнъм и на "Уайт Харт Лейн"

1135 0

Борусия (Дортмунд) доказа преимуществото си над Тотнъм и на Острова, след като удари с 2:1 "шпорите" на "Уайт Харт Лейн" в мач реванш от Лига Европа.

Немският гранд излезе с голяма част от титулярите си и от самото начало имаше добри положения. Най-доброто такова дойде в 14', когато Мъхитарян намери отлично Ройс в пеналта, но ударът на немския национал излезе в аут.

Резултатът все пак беше открит в 24', след като Обамеянг разстреля Уго Лорис от 22 метра и отказа Тотнъм от мисли за така или иначе безнадеждния обрат.

"Шпорите" имаха само едно реално положение през първата част, като в 41' Сон получи в наказателното поле и от добра позиция стреля много неточно. В добавеното от съдията 3 минутно продължение пък Мъхитарян блесна с индивидуален пробив, но ударът му беше блокиран.

През второто полувреме двата тима си размениха по един гол, като първо в 71' Обамеянг се разписа за втори път след пас на Мъхитарян, докато 3 минути по-късно Сон вкара почетния гол за лондончани.

Така с общ резултат 4:1 Борусия Дортмунд се класира напред в турнира.