Любопитно: Уволненият от Щутгарт треньор е "уволнил" трима свои предшественици поред


Любопитно: Уволненият от Щутгарт треньор е "уволнил" трима свои предшественици поред
Снимка: Getty Images/Guliver

1338 0

През миналия уикенд ръководството на Щутгарт уволни треньора на тима Маркус Вайнцирл, с който отборът достигна до зоната на изпадащите в Първа Бундеслига. Последната капка, с която тъпрнието на шефовете преля, беше загубата от Аугсбург с 0:6.

В Германия публикуваха любопитна подробност около уволнението на Вайнцирл. За последните 6 години той е четвъртият треньор на Щутгарт, който е уволнен именно след загуба от Аугсбург. През 2013 година поста си заради това загуби Бруно Лабадия, през 2014 г. - Армин Фе, а през 2015 г. - Александър Цорнигер.

Има нещо също толкова интересно като подробност: и тримата предишни треньори на "швабите" са били уволнени след загуба от Аугсбург, начело на който е бил именно Вайнцирл. Вижте в този материал кой е германският клуб, който печели най-много от трансфери в Европа

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Левски

"Тайни от бг елита": Как майка му се превърна в идола на Кристиан Макун от Левски

"Тайни от бг елита" е новата рубрика, с която екипът на SportLive.bg ще запознава своите читатели с любопитни...

Най-четени новини

виж всички