"Козлите" оглозгаха Шалке и се качиха на петото място

1223 0

Кьолн победи Шалке с 3:0 като гост в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. Блестящата игра на "козлите" в нападение им донесе четвърти успех от началото на шампионата и изкачване до пета позиция. В същото време домакините прекъснаха серията си от четири поредни победи. С 16 т. те са трети.

Антони Модест, който пропусна няколко добри положения в началото на мача, даде аванс за Кяьолн в края на първото полувреме с удар под плонжа на вратаря Ралф Ферман.

Яник Герхард реализира второто попадение в срещата в 79-ата минута. Той с лекота с лекота финтира бившия футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара и още един негов съотборник, след което не остави шанс на вратаря Феерман - 0:2.

Пет минути преди края резервите Кевин Фогт и Зимон Цолер изработиха третото попадение и всичко приключи.