Карло Анчелоти за победата над Дортмунд: Не беше лесно!

Снимка: Gulliver/Getty Images

824 0

Победата в Суперкупата на Германия не е довла лесно и ще вдъхне допълнителна увереност на играчите на Байерн, заяви новият треньор на баварския тим Карло Анчелоти.

Снощи Байерн победи Борусия Дортмунд с 2:0 и за пети път триумфира със Суперкупата на страната. Толкова победи има и Борусия Дортмунд, който бе домакин в мача, но не успя да се възползва от подкрепата на 80 000 зрители по трибуните.

"Разбира се, беше ни много трудно. Борусия игра много добре през първото полувреме, а през втората част ние започнахме да действаме по-добре", добави италианецът.

Колегата му от Борусия Томас Тухел поздрави съперника си. "Поздравявам Байерн и Карло Анчелоти за победата. Поражението е неприятно, изглеждахме добре в този мач, но допускахме грешки