Холанд с мечтан дебют - изведе Борусия до титаничен обрат срещу Аугсбург

Снимка: Официален сайт на Борусия (Дортмунд)

2724 0

Борусия (Дортмунд) постигна волева победа с 5:3 над Аугсбург в мач от 18-ия кръг на Първа Бундеслига. Успехът дойде след обрат, след като до 59-ата минута "жълто-черните" губеха с 1:3. С воля обаче и с помощта на новата си звезда Ерлинг Холанд Борусия стигна до успеха. Норвежецът дебютира за новия си тим с хеттрик, реализиран в рамките на 20 минути, а за пълния обрат спомогна и голът на Джейдън Санчо я 61'

Така Дортмунд не позволи да запише втора поредна загуба и трети пореден мач без успех в Бундеслигата. "Жълто-черните" се издигнаха до четвъртото място в класирането, събирайки 33 точки. Аугсбург пък е на 10-о място с 23 пункта.

Борусия (Дортмунд) записа едно неудачно първо полувреме, в което допусна едно попадение. То бе дело на Флориан Нидерлехнер, който в 34-ата минута бе намерен в наказателното поле и с удар от движение прониза Роман Бюрки за 1:0. След почивката Аугсбург продължи да наказва своя именит гост - в 46' Рихтер заби страхотен гол от дистанция, който не остави никакви шансове на вратаря. Юлиан Бранд върна надеждите на "жълто-черните" в 49', макар и с мъничко късмет. Силен негов удар се отклони от стража на Аугсбург, нацели гредата и после влетя в мрежата на домакините - 2:1.
В 55' обаче Аугсбург шокира напълно Борусия с трети гол във вратата им - отново дело на Нидерлихнер. Малко след това Люсиен Фавр взе решение да пусне в игра звездното си зимно попълнение Ерлинг Холанд, който поведе тима към пълен обрат. Три минути след като бе влязъл, нападателят вкара първия си гол за тима. В 59' той се възползва по чудесен начин от подаване на Санчо и намери долния десен ъгъл на Кубек - 3:2. Две минути по-късно самият Санчо увеличи приноса си към отбора и с попадение. Той овладя страхотен извеждащ пас от далечина, преодоля вратаря и прати топката в празната врата - 3:3.

Аугсбург беше зашеметен и не успяваше да реагира, а Дортмунд не спираше да създава голови положения. В 70' Холанд успя да вкара своя втори гол в двубоя след асистенция на Азар и да обърне мача. Голът падна след бърза атака, като Азар, който владееше топката, успя да финтира вратаря и да подаде към съотборника си, който почти от голлинията засече в мрежата. В ситуацията обаче имаше съмнения за засада и се наложи намесата на ВАР. Видеореферът показа, че засада е имало, но за Санчо, а Азар и Холанд са били покрити, така че, голът беше зачетен. Окончателно точка на спора сложи норвежкият тийнейджър в 79-ата минута, когато оформи своя хеттрик в мача и крайното 5:3 в полза на Дортмунд.