Херта се изкачи до топ 4 след победа над Хановер

1142 0

Отборът на Херта Берлин победи Хановер с 3:1 като гост в първи мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. С този успех столичани се изкачиха до 4-то място в класирането.

В герой за Херта се превърна националът на Кот Д'Ивоар Саломон Калу, който се отличи с хеттрик. Бившият играч на Челси откри резултата в 33-та минута, удвои преднината на своите 15 минути след почивката, а 3 минути преди края оформи крайното 3:1 от дузпа. Голът за домакините реализира Хироши Киотаке в 71-та минута от дузпа.

След тази победа тимът на Херта събра 20 точки и се изкачи до 4-то място, докато Хановер остава на 14-та позиция с 11 точки.