Хамбургер спря черна серия след обрат над Борусия (М)

1301 0

Тринадесетият в Бундеслигата Хамбургер удари Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2 в мач от 21-ия кръг на първенството и дръпна с две места нагоре.

Домакините се намираха в тежка серия от 6 мача без победа, но в седмия опит успяха да прекатурят седмия дотогава в класирането.

Борусия поведе в 14-ата минута чрез Фабиан Джонсън, но 7 минути преди почивката Мартин Хинтерегер си вкара автогол и възстанови равенството. Три минути по-късно Артьомс Рудневс покачи на 2:1 за Хамбургер.

Домакините поведоха още по-убедително, след като в 80-ата минута Иво Иличевич се разписа за 3:1. Борусия успя да вкара втори гол чрез Рафаел в 88-ата минута, но за равенство силите им не стигнаха.

След победата Хамбургер е 11-и в класирането с 26 точки, а Борусия (М) остана седми с 32 пункта.