Гол след гол! Байерн Мюнхен направи на кайма Бохум и вкара само 7

1987 0

Байерн Мюнхен буквално се подигра с домакините от Бохум в среща от 3-ия кръг на Бундеслигата. Баварската машина разби съперника си само със 7:0.

Кошницата на домакините напълниха Садио Мане, вкарал 2 гола, Лерой Сане, Матайс де Лихт, Кингсли Коман, Гамбоа си заби автогол, а последното попадение реализира Серж Гнабри. Така баварците отново разбиха Бохум със 7:0. Те победиха съперника си със същия резултат и през миналия сезон, но в двубоя, проведен на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен.

По този начин хората на Юлиан Нагелсман вече имат цели 15 реализирани гола от началото на сезона в Бундеслигата. В трите си изиграни мача те са инкасирали само едно попадение.

Байерн е уверен лидер с пълен актив от 9 точки. Бохум е на последното място без спечелена точка.

Баварците стартираха мача в бясно темпо. Още в 4-ата минута Лерой Сане матира Рийман с шут от 10 метра и откри резултата. В 25-ата минута Матайс де Лихт вкара дебютния си гол за Байерн в официален мач за 0:2. Кингсли Коман в 33-ата минута прати топката в мрежата след добавка за 0:3. В 40-ата минута Садио Мане също вкара, но се оказа, че е играл с ръка и ВАР отмени попадението. Само 120 секунди по-късно обаче бившата звезда на Ливърпул реализира за 0:4.

След час игра Байерн получи право да изпълни дузпа. Мане стреля безпощадно от бялата точка, забивайки втория си гол в мача за 0:5. В 68-ата минута катастрофата за Бохум стана още по-голяма. Кристиян Гамбоа си вкара автогол в опита си да изчисти топката – 0:6. Серж Гнабри фиксира крайното 0:7 в 76-ата минута.