Германия препарира Гибралтар с ново 7-голово избухване

1120 0

Световният шампион Германия постигна очаквана победа над аутсайдера в група D на евроквалификациите Гибралтар. Възпитаниците на Йоги Льов вкараха седем гола на далеч по-непретенциозния си съперник и заеха второто място в групата. Лидер остава Полша, който по-рано победи Грузия с категоричното 4:0.

Лекцията на Германия можеше да започне още в 9-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа. Бастиан Швайнщайгер обаче пропусна от бялата точка.

Гибралтар пусна първия гол във вратата си в 28-ата минута, когато след грешка в отбраната топката попадна у Андре Шюрле, който се разписа за 1:0. Съперникът имаше чудесен шанс да изравни, но Вайденфелер предотврати сигурен гол на Гослинг веднага след откриването на резултата.

Германия натисна съперника до края на полувремето, но добрите изяви на гибралтарския вратар запазиха резултата 1:0 в полза на шампионите.

След почивката обаче нещата взеха друго развитие. Само 2 минути след подновяването Макс Крузе покачи на 2:0, засичайки топката на метър от голлинията. След като в ответната атака Гослинг пропиля ново положение за Гибралтар, Германия оформи класика - точен бе Гюндоган.

Последваха гол на Белараби в 58-ата, два гола на Шюрле, който записа хеттрик, и втори за Крузе, който оформи крайното 7:0.