Германия пак се провали, Турция ликува насред Берлин след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

3242 0

Германия допусна първа загуба под ръководството на новия си селекционер Юлиан Нагелсман! Бундестимът загуби от Турция с 2:3 насред „Олимпиящадион“ в Берлин, като хората на Винченцо Монтела осъществиха обрат.

Така южните ни съседи спряха серията на германците от три поредни мача без поражение.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута. Попадението реализира Кай Хаверц след пас на Лерой Сане. Още до почивката обаче турците осъществиха пълен обрат. Първо Ферди Кадиоглу изравни в 38-ата минута, а в добавеното време на първата част Кенан Йълдъз направи 1:2.

Малко след антракта Никлас Фюлкруг върна надеждите на Бундестима. Той вкара за 2:2 в 49-ата минута след асистенция на Флориан Вирц. В 71-ата минута обаче Юсуф Сари донесе победата за Турция с точно реализирана дузпа във вратата на Кевин Трап.

Трябва да се отбележи, че турците разчитаха на солидна подкрепа на стадиона в столицата на Германия. Воденият от Монтела тим пък показва сериозен прогрес, след като регистрира трета поредна победа под ръководството на италианския специалист.