Дортмунд се изкачи на върха след разгром над Леверкузен в дербито на Бундеслигата

Снимка: Guliver/GettyImages

1281 0

Отборът на Борусия Дортмунд разби Байер Леверкузен с 4:0 в дербито от четвъртия кръг на Бундеслигата, играно на „Сигнал Идуна Парк“.

Пако Алкасер изведе Борусия напред в 28-та минута след асистенция на Ашраф Хакими, а след почивката домакините тотално доминираха и стигнаха до нови три гола, дело на Марко Ройс (2) и Рафа Герейро.

След този успех Дортмунд вече има девет точки и измести РБ Лайпциг от първото място, но по-късно днес Лайпциг посреща шампиона Байерн Мюнхен. За Леверкузен това бе първо поражение за сезона и тимът заема шеста позиция в класирането със седем точки.