Дортмунд с финален щурм към зона "Европа"

1077 0

Борусия Дортмунд прекрати серията си от 2 поредни загуби в Бундеслигата, след като удари с 3:0 борещия се за оцеляване в елита Падерборн.

Мачът беше решен в началото на второто полувреме, когато в рамките на 7 минути домакините отбелязаха два гола, с което си гарантираха и трите точки в мача.

След куп пропуски през първата част Хенрих Мъхитарян най-накрая намери целта след подаване на Аубамеянг в 48', а в 55' самият нападател беше точен за 2:0.

10 минути преди края и Шинджи Кагава беше точен, след като бе изведен сам срещу вратаря от Мъхитарян - 3:0.

С победата "жълто-черните" събраха актив от 36 точки и се приближиха само на 3 от Аугсбург, който в момента заема 6-ото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Падербон пък остава в зоната на изпадащите с 27 точки - на две от Хановер и Фрайбург, които също загубиха срещите си днес.