Дортмунд продължава без грешка в Германия

Снимка: Getty images/Gulliver

909 0

Борусия Дортмунд продължава без грешка в Германия, след като спечели с 3:1 срещу Херта пред над 80 000 зрители на своя "Сигнал Идуна Парк".

Това стана в среща от 3-ия кръг, а пък успехът е осми пореден (три в Бундеслигата и 4 в евротурнирите) за Томас Тухел в осмия му официален мач начело на отбора. След този успех отборът е лидер в класирането с актив от 9 точки и по-добра голова разлика от Байерн.

Хумелс откри резултата в 27-ата минута след прекрасно центриране на Кагава, а японецът бе в основата и на втория гол на своя отбор. След негово центриране Гинтер продължи към Обемеянг, който удвои в 50-ата минута.

Калу върна един гол в 78-ата минута, но Рамос сложи край на спора с попадение в последните секунди и така "уби" надеждите на гостите да стигнат поне до равен.

Тимът от Берлин е 10-и с 4 точки от три кръга.