Дармщад откри резултата, но само ядоса Байерн Мюнхен... Хари Кейн подобри знаков рекорд в Бундеслигата (ВИДЕО)

783 0

Байерн Мюнхен спечели визитата си на Дармщад от 26-ия кръг на Бундеслигата, осъществявайки обрат от 0:1 до 5:2!

Хари Кейн счупи голям рекорд

Изненадващо, домакините откриха резултата в 28-ата минута чрез Тим Скарке. Радостта им обаче не трая дълго, тъй като осем по-късно Джамал Мусиала изравни (асистенцията бе дело на Хари Кейн).

В добавеното време на първото полувреме Кейн осъществи пълен обрат с 31-вия си гол в Бундеслигата и по този начин подобри рекорда за най-много попадения в немския елит в дебютен сезон!

64 минути след първия съдийски сигнал баварците вкараха и трети гол, който този път бе дело Джамал Мусиала. Серж Гнабри също се разписа - за 4:1 (74'), а Матис Тел покачи на 5:1 в 93-ата. Крайното 2:5 бе оформено от Оскар Вилхелмсон в 95-ата минута.

Класиране и следващ мач?

Със спечелените 3 точки Байерн Мюнхен събра актив от точно 60 на второто място. Лидерът Байер Леверкузен е с 67, но "аспирините" са с мач по-малко (утре, 17-и март, гостуват на Фрайбург).

Дармщад пък остава на последната 18-а позиция с едва 13 пункта.

След паузата за националните отбори, за тима на Томас Тухел предстои дерби с Борусия Дортмунд на "Алианц Арена" от 27-ия кръг на Бундеслигата - 30-и март (19:30 часа).