Чудо! Шалке, взе че би в Бундеслигата

1134 0

Отборът на Шалке 04 постигна втората си победа през сезона, след като надделя с минималното 1:0 над Аугсбург в пореден мач от 28-ия кръг в германската Бундеслига.

Единственият гол на „Фелтинс Арена” падна в четвъртата минута, когато Суат Сердад завърши нападение на „кралскосините” и по този начин срази отбраната на баварския клуб.

Успехът генерира 13-точков актив на Шалке 04, който е категорично на последното място и е почти невъзможно да се спаси за следващия сезон в германския елит. 15-ият Арминия Билефелд, който е последният отбор, който може да се спаси е с 26 точки.