Борусия Дортмунд загуби статута "перфектен" през 2024-а, но не по най-ужасния начин (ВИДЕО)

1021 0

Борусия Дортмунд не успя да победи Хайденхайм като гост в 20-ия кръг на германската Бундеслига. Двата тима завършиха 0:0, а по този начин перфектния старт на 2024-а за "жълто-черните" с три поредни победи в елита приключи.

Борусия Дортмунд и Хайденхайм не се победиха

Развой на срещата

Още: Официално: Байерн Мюнхен взе 196-сантиметровия Йона Куси-Асаре и му даде №9 (СНИМКА)

Двубоят започна равностойно, но Борусия Дортмунд нанесе първия удар в 26'. Дониел Мален получи пас от Юсуфа Мукоко и първият вкара топката в противниковата врата, но само след минута попадението бе отменено поради засада.

След почивката "жълто-черните" продължиха да доминират. В 56-ата минута Джейми Биноа-Гитънс имаше шанса да реализира, но противниковият страж Кевин Мюлер успя да спаси и запази вратата си чиста в тази ситуация.

Силните минути за гостите продължиха и в 83' Реми Бенсейбани падна в наказателното поле. Борусия имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Само 3 минути по-късно Никлас Фюлкруг нанесе силен шут, но Кевин Мюлер пак успя да спаси.

В самия край Хайденхайм можеше да изненада германския гранд, като в добавеното време (91') Кевин Сеса стреля силно с глава, но кълбото мина до левия страничен стълб.

С равенството Дортмунд продължава да е четвърти в Бундеслигата с актив от 37 пункта. Хайденхайм пък е девети с 24 точки.

"Честит рожден ден на легендата": Манчестър Юнайтед и Байер Леверкузен не забравиха Димитър Бербатов (СНИМКИ)

Байерн Мюнхен счупи трансферен рекорд в Турция и представи най-новото си попълнение по оригинален начин (ВИДЕО)