Борусия (Д) стъпи накриво за кеф на Байерн (ВИДЕО)

901 0

Борусия (Дортмунд) направи първата си грешна стъпка от началото на сезона в Бундеслигата. "Жълто-черните" загубиха първи точки, завършвайки 1:1 с Хофенхайм в мач от 7-ми кръг.

Домакините от Хофенхайм откриха в 42-ата минута чрез Себастиан Руди. Дортмунд изравни в 55-ата минута, когато точен бе Пиер-Емерик Обамеянг.

Така Байерн (Мюнхен) остана необезпокояван на върха в класирането с пълен актив от 18 точки. Борусия е с две по-малко.

В друг мач от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) записа първата си победа, надделявайки над Аугсбург с 4:2.

Първи три точки взе и Щутгарт, който удари с 3:1 като гост Хановер. Домакините останаха на дъното с едва една спечелена точка.

След трета поредна победа, този път над Айнтрахт с 2:0 Шалке изпревари Волфсбург за третото място в класирането.