Борусия (Д) почна с тежка победа новия сезон (ВИДЕО)

863 0

Борусия Дортмунд стартира с трудна победа новия сезон в немската Бундеслига. Пред пълните трибуни на „Сигнал Идуна Парк” „жълто-черните” се наложиха с 2:1 над състава на Майнц 05. Въпреки успеха играчите на Томас Тухел далеч не показаха най-доброто си лице.

В герой за победителите се превърна голямата звезда на тима Пиер-Емерик Обамеянг, който реализира и двете попадения. Габонският национал откри резултата с глава в 17-ата минута след асистенция на новото попълнение Андре Шурле.

Отново Шурле бе главно действащо лице в 88-ата минута, при която Карим Онисиво го фаулира в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Обамеянг, който не сгреши и вкара втория си гол в мача.

В оставащите минутки до края гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Йошинори Муту.

All Goals HD - Borussia Dortmund 2-1 Mainz - 27... by OfficialFootball