Борусия (Д) навакса 3 гола пасив, но не успя да бие опашкар в Бундеслигата

Снимка: Getty Images/Gulliver

1094 0

В първия мач от 12-ия кръг в Буднеслигата Борусия (Дортмунд) успя да навакса цели три гола пасив, които инкасира само през първото полувреме на домакинството си срещу опашкаря Падерборн. "Жълто-черните" обаче не съумяха да стигнат до победата и мачът завърши наравно 3:3.

През първото полувреме изненадващо последният в класирането Падерборн поведе с 3:0. Стрели Мамба вкара два, а Герит Хофман добави още един. След почивката Борусия се вдигна на щурм и поне стигна до равенство. Джейдън Санчо, Аксел Витсел и Марко Ройс се разписаха, като вторият и третият гол паднаха в последните 10 минути.

Грандът от Дортмунд е пети в класирането с 20 точки, а Падерборн е последен с 5 точки.