Баварската машина продължава да буксува

Снимка: Getty images/Gulliver

1606 0

Байерн Мюнхен продължи с неубедителните си прояви след разгрома с 1:4 от Волфсбург в предния кръг.

Този път отборът на Пеп Гуардиола направи домакинско 1:1 с Шалке в мач от 19 кръг на Бундеслигата.

Робен за Байерн в 64-ата минута и Хьоведес за гостите, 8 минути по-късно, вкараха голове-близнаци за равенството.

Баварците можеха да загубят втори пореден мач, ако Нойер не бе спасил дузпата на Чупо-Мотинг брез първото полувреме. Заради фаула, който доведе до нея, Байерн игра повече от 70 минути с човек по-малко.

Мачът започна равностойно, а първото по-опасно полужение бе за Байерн в 5-ата минута, когато Швайнщайгер не намери врата след центриране от корнер.

Нова възможност домакините получиха в 12-ата минута, когато Швайнщайгер, след центриране от корнер, не намери очертанията на вратата.

Баварците контролираха мача до 16-ата минута, когато при контраатака Джереми Боатенг си издейства червен картон след фаул в събственото си наказателно поле, където повали откъсващия се .

За щастие на домакините Чупо-Мотинг би слабо наказателния удар и Нойер с лекота спаси.

Все пак червеният картон принуди Гуардиола да промени постройката на отбора си. Той извади Гьотце, а на негово място пусна Данте.

В 38-ата минута Робен получи добра възможност, след като отне топката от защитник на Шалке. Той проби от дясно и стреля диагонално от границата на наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

През второто полувреме двата отбора позабавиха темпото. Остротата се загуби, а домакините, с човек по-малко, не рискуваха с преса.

Спорен момент дойде в 63-ата минута, когато след брилянтна атака Левандовски центрира остро по земя към дузпата. Играч на гостите си вкара автогол, но съдията отсъди корнер, въпреки протестите на домакините.

При ъгловивя удар центрирането на Алонсо падна на главата на Робен, който разстреля вратаря на Шалке и резултатът бе открит – 1:0.

В 72-ата минута след идентично центриране от корнер, Хьоведес вкара огледален гол във вратата на Байерн за 1:1.

Байерн продължава да е лидер в Бундеслигата с 46 точки, на 8 пред втория Фолфсбург, който направи 1:1 като гост на Айнтрахт.

Шалке е на 4-та позиция с 31 точки.

В други мачове от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) надделя с 1:0 над Фрайбург, а Хановер и Майнц завършиха 1:1.