Баварската машина премаза Хамбургер

Снимка: Getty images/Gulliver

1711 0

Отборът на Байерн разгроми Хамбургер със 7:0 в среща от 21-ия кръг на Първа Бундеслига.

Така баварците записаха първа домакинска победа тази година

Срещата започна с домакински натиск, като Байерн опитваше пробиви по десния фланг.

Усилията им дадоха резултат и в 21-ата минута Томас Мюлер реализира дузпа, за да открие резултата.

След подновяването на играта Хамбургер изгуби лесто топката. Играчите на Байерн отправиха изстрел, който вратарят на гостите трудно изби, но Марио Гьотце бе безкомпромисен в добавката и удвои резултата в 23-ата минута.

След нова грешка на играчите на Хамбургер в 36-ата минута, Робен овладя топката и с фалцов удар извън наказателното облиза дясната греда, за да направи резултата класически.

Две минути след подновяване на играта Ариен Робен вкара втория си гол в мача. Той проби по дясното крило и с остър удар в близкия ъгъл вкара четвърти гол за баварците.

2 минути по-късно и Левандовски с глава намери вратата, но голът бе отменен заради засада.

В 55-ата минута Томас Мюлер, фронтално срещу вратата, стреля от 22 метра и прониза за пети път вратата.

Веднага след подновяването на играта Байерн вкара и шесто попадение, след като Мюлер изскочи отдясно зад защитата и пусна към непокрития Левандовски, който не сгреши.

Рибери вкара седми гол за домакините с добавка, след като вратарят успя да спаси удар на Левандовски в 69-ата минута.

Второ попадение заби и Марио Гьотце в 89-ата минута. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле и с диагонален удар направи 8:0.

Байерн е едноличен първенец в класирането с 52 точки.

Хамбургер заема 12-ата позиция с 23 точки.