Байерн вече е 8 от 8 у дома

932 0

Байерн Мюнхен нямаше никакви проблеми днес срещу Херта (Берлин) и стигна до 2:0 срещу намиращия се в добра форма тим от столицата.

Крайният изход на срещата стана ясен още през първото полувреме, когато натискът през втората половина на полувремето на домакините се усили.

В 34' при центриране от корнер Бенатиа насочи топката във вратата, а почти от голлинията Мюлер я засече неспасяемо за 1:0.

7 минути по-късно Байерн направи разликата непосилна за своя гост. Видал пусна остър пас пред наказателното поле, където Мартинес с едно докосване изведе Коман и бившият играч на Ювентус удвои.

През втората част баварците спокойно задържаха своя аванс и стигнаха до 8-ата си победа у дома от 8 мача.

Байерн остава единственият непобеден отбор в лигата и разликата с Борусия (Дортмунд) е вече 11 точки.

В друг изключително драматичен мач Борусия (Мьонхенгладбах) измъкна равенство срещу Хофенхайн (3:3), въпреки че изостана с 1:3 в началото на второто полувреме.

В другите мачове Хановер удари с 4:0 Инглощат, докато Вердер загуби у дома с 1:3 от Хамбургер.