Байерн тръгна уверено в Бундеслигата през новия сезон

Снимка: Gulliver/GettyImages

925 0

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 3:1 в първия мач от немската Бундеслига за сезон 2018/2019. На "Алианц Арена" домакините решиха спора в своя полза в заключителните десет минути.

Томас Мюлер даде преднина на Байерн в 23-ата минута, но гостите възстановиха равенството с точен изстрел на унгареца Адам Салай в 57-ата мин. "Баварците" отново излязоха напред в 82-ата мин. с гол на Роберт Левандовски от дузпа, а Ариен Робен фиксира крайното 3:1 в допълнителното време.

Действащият шампион в следващия кръг гостува на Щутгарт, а Хофенхайм играе у дома с Фрайбург.