Байерн си намери майстора в Бундеслигата

959 0

Байерн най-накрая си намери майстора в Бундеслигата. След 13 победи и 1 равенство баварците най-накрая бяха победени - от Борусия Мьонхенгладбах с 1:3 в дербито от 15-ия кръг, играно на стадион "Борусия Парк".

Шампионите имаха предимство през първото полувреме, но не успяха да го материализират. Вратарят на Гладбах Ян Зомер направи добри спасявания, а Кингсли Коман нацели гредата.

Малко след подновяването на играта "жребците" откриха резултата чрез Оскар Вендт (54), а после Нойер и напречната греда спасиха гостите при шут на Вендт.

"Жребците" не спряха да атакуват и в рамките на две минути вкараха нови два гола, този път благодарение на Ларс Щиндъл (66) и Фабиан Джонсън (68). Завърналият се след продължително лечение на контузия контузия Франк Рибери намали шест минути след влизането си като резерва (81).

Интересното е, че през миналия сезон Гладбах беше единственият отбор в Бундеслигата, който не допусна гол срещу Байерн, печелейки четири точки от двата си мача с момчетата на Пеп Гуардиола.

След този кръг Борусия Мьонхенгладбах е на трето място с актив от 26 точки, докато Байерн остана на върха с 40.