Байерн се реабилитира с разгром за загубата от Хофенхайм

Снимка: Getty Images/Gulive

809 0

Байерн (Мюнхен) се реабилитира пред феновете си, след загубата в предишния кръг на Бундеслигата от Хофенхайм. Пред 75 000 на своя "Алианц Арена" "баварците" разгромиха Майнц 05 с категоричното 4:0.

Резултатът бе открит от Ариен Робен в 11-ата минута, след асистенция на Мюлер. В 23' отново Робен покачи на 2:0, този път след подаване на Джошуа Кимих.

След почивката "баварците" успяха да подпечатат превъзходството си с още две безответни попадения. И двете бяха дело на Роберт Левандовски, който се разписа в 50' и 77'. За първия гол му асистира Мюлер, а за втория - Кимих.

Интересна е резултативната статистика в мача - по два гола за Робен и Левандовски и по две асистенции за Мюлер и Кимих.

С успеха шампионът на Германия се изкачи до второто място в класирането с 9 точки в актива си. Лидер в Хановер 96.

Майнц е на незавидното 14-о място. Това бе за него трета загуба от старта на новия сезон.