Байерн с първа победа като гост в Бундеслигата

1568 0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен запази лидерската си позиция във временното класиране, след като днес баварците пречупиха Кьолн и спечелиха с 2:0 гостуването си на "козлите" в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата.

За водения от Хосеп Гуардиола състав това е и първа победа при гостуване за кампанията.

Баварците диктуваха събитията на терена и стигнаха до успеха след попадение на Марио Гьотце, който се възползва от пас на Томас Мюлер в 19-ата минута, и автогол на Даниел Халфар в 66-ата минута след удар на Гьотце. Домакините така и не успяха да намерят сили поне за почетно попадение.

Така Байерн записа четвърта победа от началото на сезона и събра актив от 14 точки, оставайки на първата позиция във временното класиране. Кьолн пък записа второ поредно поражение и остава с актив от 6 точки до момента.