Байерн разкова Айнтрахт, Мюлер наниза хеттрик

1080 0

Лидерът в германската Бундеслига Байерн (Мюнхен) постигна нова убедителна победа в шампионата. Този път жертвата бе Айнтрахт (Франкфурт), който инкасира четири безответни попадения във вратата си пред своята публика.

С хеттрик в мача от 11-ия кръг на лигата се отчете Томас Мюлер. Германският национал откри резултата в 23-та минута, а в 64-та удвои преднината на своите след асистенция на Франк Рибери. Само три минути по-късно той оформи хеттрика след подаване на Марио Гьотце.  В 86-ата влезлият на мястото на Франк Рибери Джердан Шакири оформи крайното 4:0.

След разгрома "баварците" дръпнаха със седем точки на върха пред втория Волфсбург, който играе утре с Хамбургер у дома. Тимът на Хосеп Гуардиола има 27 точки в актива си. Айнтрахт пък остана на дванандесета позиция с 13 пункта.