Байерн продължава да громи в Германия, но головата серия на Левандовски приключи

Снимка: Getty Images/Gulliver

2520 0

Немският шампион Байерн Мюнхен продължава да громи след уволнението на Нико Ковач. Баварците надвиха Фортуна Дюселдорф с 0:4 като гост в мач от 12-ия кръг на Първа Бундеслига.

Още в 11-ата минута Бенжамен Павар даде преднина на своя отбор. В 27' Корентин Толисо удвои, а до края на частта се разписа и Серж Гнабри. През второто полувреме падна още един гол за "червените", дело на Филипе Коутиньо.

Пълни 90 минути изигра и голмайсторът на Байерн Робърт Левандовски, но така и не успя да се разпише. По този начин бе прекъсната серията на поляка, който се бе разписвал във всеки един от предишните 11 шампионатни двубоя.

С победата Байерн се изкачи до второто място в Бундеслигата, нареждайки се на само една точка зад лидера Борусия Мьонхенгладбах. Фортуна остава на 14-о място с актив от 11 точки.